Produkt dnia
Etui na telefon Magnetic Phone
Etui na telefon Magnetic Phone
150,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Częste pytania

Poniżej znajdują się przygotowane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1. Co to jest tkanina/materiał ekranujący? 

2. Czy tkanina z właściwościami tłumiącymi pole elektromagnetyczne od około 30 DB jest już wystarczająca?

3. Czy srebro zawarte w tkaninie/materiale może przeniknąć przez skórę oraz wywołać alergię?

4. Jak prać wyroby Magnetic Shield, aby nie straciły właściwości tłumiących promieniowanie elektromagnetyczne?

5. Z jakich materiałów są wykonane produkty Magnetic Shield?

6. Czy wyroby Magnetic Shield chronią przed promieniowaniem jonizującym.

7. Przed jakimi urządzeniami chronią wyroby Magnetic Shield?

8. Jak chronią wyroby Magnetic Shield?

9. W którym trymestrze ciąży mogę używać wyrobów Magnetic Shield?

10. Jak często używać wyrobów Magnetic Shield?

11. Dlaczego powinno się używać wyrobów Magnetic Shield?

12. Jak sprawdzić dostępność produktów Magnetic Shield?

13. Jakie formy dostawy są dostępne?

14. Jakie są koszty wysyłki?

15. Jak zapłacić za zamówienie?

16. Czy jest możliwość osobistego odbioru zamówienia?

17. Czy jest możliwość otrzymania faktury Vat?

18. Gdzie jest moja paczka?

19. Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?

20. Co to jest przechowalnia? 

1. Co to jest tkanina/materiał ekranujący?

Tkanina/materiał ekranujący składa się m.in. z włókna srebrnego tkanego lub powlekanego próżniowo. Dzięki dodatkowi właśnie srebra materiał ten uzyskuje funkcję ekranującą, która ma za zadanie odbijać szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące z wielu urządzeń codziennego użytku np. telefony komórkowe, komputery, laptopy, tablety z funkcją łączenia bezprzewodowego wi-fi oraz bluetooth.

2. Czy tkanina z właściwościami tłumiącymi pole elektromagnetyczne od około 30 DB jest już wystarczająca?

Oczywiście, że tak ponieważ tłumienie w granicach już od 30dB przy 1 GHz ogranicza wpływ promieniowania elektromagnetycznego o około 1000 razy.

Czym większe tłumienie w dB np. 50 tym większa jeszcze ochrona. Kocyki, czapeczki czy poszewki ekranujące nie ochronią nas w 100% przed promieniowaniem, ponieważ wchodzi w grę wiele czynników mających wpływ na siłę promieniowania (np. odległość wież z nadajnikami telefonii komórkowej, routera wi-fi, telefonu,komputera), ale mimo wszystko w dużym stopniu zredukują zły wpływ promieniowania na nasz organizm.

3. Czy srebro zawarte w tkaninie/materiale może przeniknąć przez skórę oraz wywołać alergię?

Naturalne są tego typu obawy i wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa użytkowania naszych produktów. Biorąc pod uwagę rosnącą modę na produkty zawierające cząsteczki nanosrebra, gdzie występuje ryzyko przedostania się pod skórę człowieka i spowodowanie potencjalnie niekorzystnych zmian. Nasze produkty zawierają tkaninę/materiał ekranującą, które w procesie produkcyjnym zostały w odpowiedni sposób tkane razem lub powlekane srebrem próżniowym, które uniemożliwiają wyodrębnianie się cząsteczek srebra. Nasze materiały zostały poddane m.in. testom tłumiącym oraz poddane zostały działaniu przeciwutleniaczom, które wykazały brak szkodliwych składników uzyskując odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Dodatkowo nasze produkty są w taki sposób szyte iż materiał ekranujący jest jak podszewka, która nie ma bezpośrednio styczności ze skórą. Oczywiście w przypadku mechanicznego uszkodzenia np. rozdarcia materiału wierzchniego, teoretycznie może wówczas dojść do bezpośredniego miejscowego kontaktu ze skórą i wówczas tylko i wyłącznie osoby uczulone na srebro mogą na to zearagować.

4. Jak prać wyroby Magnetic Shield, aby nie straciły właściwości tłumiących promieniowanie elektromagnetyczne?

Wyroby Magnetic Shield zalecane jest prać w pralce automatycznej na programie do prania delikatnych tkanin przy 30 stopniach i maksymalnych 800 obr/min. Należy używać tylko delikatnych środków do prania nie zawierających zmiękczaczy oraz enzymów. Stosowanie się do powyższych wskazówek wyroby będą spełniały swoją funkcję ekranującą i na dłużej zachowają swój pierwotny wygląd oraz kolor. Polecamy w naszym sklepie ekologiczny płyn do prania.

5. Z jakich materiałów są wykonane produkty Magnetic Shield?

Zewnętrzny materiał naszych wyrobów, oczywiście zależy jaki rodzaj produktu, są wykonane z wysokogatunkowych poliestrowych polarów minky, dzianin bawełnianych z elastanem, bawełn organicznych oraz tkanin bambusowych. Na wszystkie materiały/tkaniny posiadamy odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Materiał/tkanina ekranująca znajdująca się w środku naszych wyrobów wykonana jest z dwóch rodzai materiałów. Pierwszy materiał, który jest użyty np. w kocykach składa się z poliestru oraz z cienkich włókien srebrnych razem tkanych. Drugi materiał użyty np. w czapeczkach składa się głównie z nici poliestrowych pokrytych w 100% próżniowo srebrem. Oba materiały są lekkie, przewiewne i delikatne dla skóry.

6. Czy wyroby Magnetic Shield chronią przed promieniowaniem jonizującym.

Niestety nasze wyroby nie chronią przed promieniowaniem jonizującym (np. rentgenowskie). W przypadku tego typu promieniowania wykorzystuję się zupełnie innego rodzaju ochronę w postaci np. fartuchów, które zawierają ołów.

7. Przed jakimi urządzeniami chronią wyroby Magnetic Shield?

Wyroby Magnetic Shield chronią na zasadzie ekranowania przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym, które emitują np. telefony komórkowe, telefony bezprzewodowe, laptopy, tablety, komputery stacjonarne, routery wi-fi, urządzenia do monitoringu niemowląt oraz urządzenia wysyłające sygnał Bluetooth i Wi-fi.

8. Jak chronią wyroby Magnetic Shield?

Promieniowanie elektromagnetyczne występuje zazwyczaj w postaci falowej, krótkiej lub długiej. Tkanina ekranująca zastosowana w środku naszych wyrobów działa na zasadzie odbijana fal, dzięki czemu przestrzeń, która znajduję się zaraz za nią pozostaje w większym stopniu wolna od szkodliwego promieniowania.

9. W którym trymestrze ciąży mogę używać wyrobów Magnetic Shield?

Naszych wyrobów można zacząć używać już od pierwszych dni ciąży, aż do rozwiązania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie używania naszych wyrobów przez kobiety, które dopiero planują posiadanie swojego potomstwa w celu ochrony narządów płciowych. Również mogą naszych wyrobów używać mężczyźni w celu ochrony i poprawy jakości nasienia. Nasze wyroby np. kocyki mogą również się sprawdzić po porodzie chroniąc niemowlaki przed działaniem szkodliwych fal elektromagnetycznych emitujących m.in. urządzenia monitoringu niemowląt czy routery wi-fi.

10. Jak często używać wyrobów Magnetic Shield?

Właściwie codziennie jesteśmy narażeni na negatywny wpływ fal elektromagnetycznych pochodzących z różnego typu urządzeń, od których nie jesteśmy się w stanie ochronić. Dzięki naszym wyrobom możemy zdecydowanie zmniejszyć wpływ promieniowania wtedy kiedy jest ono najbardziej negatywne. Zalecamy korzystanie z naszych wyrobów podczas korzystania np. z laptopów, telefonów komórkowych, tabletów, itp.

11. Dlaczego powinno się używać wyrobów Magnetic Shield?

Na co dzień jesteśmy narażeni na wiele szkodliwych czynników np. zanieczyszczone powietrze tzw. smog, dym od papierosów, konserwanty zawarte w pożywieniu, napojach oraz lekach, a także właściwie wszędobylskie promieniowanie elektromagnetyczne o wysokich jak i niskich częstotliwościach. Na szczęście fale o wysokich częstotliwościach są raczej rzadkością ponieważ pochodzą m.in. od urządzeń rentgenowskich czy tomografii komputerowej, z których nie powinna szczególnie korzystać kobieta w ciąży. Jeżeli chodzi o promieniowanie o niskich częstotliwościach tzw. niejonizujące, z którym spotykamy się na co dzień np. urządzenia bezprzewodowe, telefony komórkowe, długotrwała ekspozycja, także może być dla nas szkodliwa. Promieniowanie elektromagnetyczne PEM niesie ze sobą niebezpieczeństwo głównie w pierwszym trymestrze ciąży. Fale o niskiej częstotliwości mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu na poziomie komórkowym. Płód posiada niezwykle cieńką czaszkę oraz szybki podział komórkowy, co niestety wpływa na gorszą odporność dziecka w łonie matki przed wpływem promieniowania. Wpływ fal niesie ze sobą ryzyko, zmian jakie mogą zajść w mózgu płodu. Mianowicie zmiany te mogą się uwidocznić po narodzinach dziecka w postaci np. nadpobudliwości, zaburzenia koncentracji motoryki czy przyswajania wiedzy. Dlatego wyroby Magnetic Shield wyposażone w tkaninę ekranującą skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym o niskich częstotliwościach, dając szansę na prawidłowy rozwój dziecka.

12. Jak sprawdzić dostępność produktów Magnetic Shield?

Stany magazynowe uzupełniane są na bieżąco. Dostępna ilość podawana jest przy produkcie. W przypadku braku produktu, jest możliwość złożenia zamówienia, które realizujemy według kolejności składania przez klientów zamówień. Zamówienie realizujemy w ciągu dwóch tygodni, które jest uzależnione od dostępności surowców. W przypadku wydłużenia realizacji zamówienia poinformujemy o tym klienta drogą mailową lub/i telefoniczną.

13. Jakie formy dostawy są dostępne?

Zamówienia realizujemy za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz kuriera lub Paczkomatu Inpost.

14. Jakie są koszty wysyłki?

W podsumowaniu będzie podana całkowita kwota do zapłaty. W zależności od wybranej formy płatności (płatność za pobraniem czy przedpłata przelewem) oraz sposób dostawy, koszt wysyłki wynosi kilkanaście złotych.

15. Jak zapłacić za zamówienie?

Płatności można dokonać w następujący sposób: przelew na konto bankowe, płatność za pobraniem lub płatność elektroniczna PayU. 

16. Czy jest możliwość osobistego odbioru zamówienia?

Nie określamy w sklepie tej formy odbioru produktu. Istnieje jednak taka możliwość, ale po uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 502-720-436 lub e-mailowym:biuro@magnetcshield.pl

17. Czy jest możliwość otrzymania faktury Vat?

Faktury wystawiamy do każdego zamówienia, jesteśmy płatnikiem podatku Vat, więc wystawiana jest faktura vat.

18. Gdzie jest moja paczka?

W przypadku wyboru dostawy poprzez kuriera w wiadomości e-mail zostanie wysłany numer listu przewozowego oraz link do strony, na której można na bieżąco śledzić gdzie znajduję się paczka.

19. Czy mogę zwrócić zakupiony produkt?

Oczywiście, zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku w ciągu 14 od daty odebrania przesyłki z zamówieniem, można zwrócić zakupiony w sklepie internetowym produkt bez podania przyczyny. Produkt jednak nie może nosić żadnych śladów używania, nie może być zniszczony, podarty czy prany.

20. Co to jest przechowalnia?

Przechowalnia to miejsce, do którego możesz dodawać produkty, nad którymi się zastanawiasz. Dostęp do tej funkcjonalności mają tylko zalogowani użytkownicy.

Jeżeli wahasz się, czy kupić dany produkt, a posiadasz konto w naszym sklepie, zaloguj się i dodaj produkt do przechowalni. Produkty w przechowalni są dla Ciebie zapamiętywane. Przy kolejnym zalogowaniu do sklepu w przechowalni znajdziesz wszystkie zapisane przez Ciebie produkty. W każdej chwili możesz powrócić do nich, przerzucić je do koszyka lub usunąć z przechowalni.

Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl